FaTiHsAgOhİpHoP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FaTiHsAgOhİpHoP

herşey burda herkez burda sen nerdesin

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

güiza imzayı attı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Admin
administatör
administatör
Admin

Erkek
Yaş : 28 Kayıt tarihi : 15/07/08 Mesaj Sayısı : 161 Nerden : İş/Hobiler : Lakap : fatihsagohiphp

MesajKonu: güiza imzayı attı güiza imzayı attı Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 4:44 pm

Fenerbahçe'nin Mallorca'dan transfer ettiği, geçtiğimiz sezon attığı 27 golle La Liga'yı gol kralı olarak tamamlayan, İspanyol Milli Takımı'nın santrforlarından Daniel Gonzalez Güiza, bugün Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen bir törenle, kendisini 4 yıllığına kulübümüze bağlayan resmi sözleşmeye imza attı. Fenerbahçe'nin 27 yaşındaki 'Okçu' lakaplı yeni İspanyol santrforu Daniel Gonzalez Güiza, "Umarım okçudan etkilenirsiniz ve sizi mutlu ederim" dedi.
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu Basın Toplantı Odası'nda düzenlenen imza törenine, Daniel Gonzalez Güiza '14 numaralı' sarı-lacivert çubuklu formasıyla katıldı. Genel Sekreterimiz Vedat Olcay ile asbaşkanlarımız Mahmut Uslu ve Murat Özaydınlı'nın da katıldığı imza törenini, yerli yabancı çok sayıda basın mensubu takip etti.

FENERBAHÇE TARİHİ İÇİN ÖNEMLİ

Güiza'nın imzayı atmasından sonra söz alan Mahmut Uslu, bu transferin Fenerbahçe tarihinin önemli transferlerinden biri olduğunu söyledi. Mahmut Uslu, "Güiza İspanya'nın gol kralı. Kendisini alabilmek için 1 ay süreyle mücadele ettik. Çok mutluyuz. Daha önce de açıkladığımız gibi, kendisi Türkiye Ligi'nin gol kralı ile birlikte Fenerbahçe'nin başarısı için mücadele edecek. Çok önemli bir futbolcu. Bu transfer Fenerbahçe tarihi için de çok önemli bir transfer. İspanya Ligi'nde, hiç penaltı kullanmadan 27 gol atması çok önemli. Gollerine burada da devam edecek. Bu transferin gerçekleşmesini sağlayan başta Başkanımız olmak üzere, tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Güiza, önümüzdeki yıllarda, gerek Türkiye ligi, gerekse Avrupa'da bize faydalı olacaktır" dedi.

FENERBAHÇE ÇOK BÜYÜK

Törende daha sonra konuşan Güiza ise, sözlerine Türkçe "Merhaba" diyerek başladı. Güiza, "Burada bulunmaktan, İstanbul'da bulunmaktan çok mutluluk duyuyorum. Başkana, yardımcılarına ve tüm yöneticilere teşekkür ederim. Umarım sizi utandırmam. Türkiye'de de başarılı olurum. Benim İspanya'daki lakabım 'Okçu'. Umarım okçudan etkilenirsiniz ve sizi mutlu ederim. Heyecan duyuyorum. Bir an önce oynamak istiyorum" dedi. Daha sonra yerli yabancı basın mensuplarının sorularını yanıtlandıran Güiza, "Fenerbahçe dışarıdan bakıldığında da çok büyük bir kulüp. Şampiyonlar Ligi'nde de başarılı sonuçlar aldı. Benim buraya gelmemin sebeplerinden birisi de Fenerbahçe'yi daha ileriye taşımak. Fenerbahçe'nin inanılmaz bir kulüp olduğunu düşünüyorum. Kulüpte en iyi şekilde çalışacağım. Geçen seneki gollerimi atmaya çalışacağım. Luis ile çalışmak, benim için şereftir" dedi.

STAT DIŞINDA TARAFTARLARLA BULUŞTU

Güiza; Murat Özaydınlı'nın kendisi için özel olarak hazırlanmış Fenerbahçe Kart'ı vermesinin ardında, ilk kez Şükrü Saracoğlu'nun çimlerine ayak basarak, 14 numaralı formasıyla basın mensuplarına poz verdi. Topla hareketler yapan ve 'Okçu' işaretiyle pozlar veren Güiza, daha sonra stat dışında kendisini bekleyen taraftarlarımızla bir araya geldi. Kendisi için stat dışında toplanan kalabalık karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Güiza, lehine yapılan tezahüratlara el sallayarak karşılık verdi.

DEFANSA YAKIN OYNARIM, ONLARI BÖLMEYE ÇALIŞIRIM

Güiza imza töreninin ardından FB TV'den canlı yayınlanan "Gündem" programında Yasir Kaya'nın sorularını cevaplandırdı. Güiza, "Fenerbahçe; kulübü ve taraftarlarıyla inanılmaz derecede mükemmel. Umarım hep beraber Fenerbahçe'yi iyi yerlere taşırız" dedi. Fenerbahçe'yi tercih etmesinin sebebini, "Futbolcunun gelebileceği en yüksek noktalardayım. Kısmetimde bu vardı. Başka yere gidemezdim" sözleriyle açıklayan Güiza hedeflerini ise, "Fenerbahçe'yi hem burada, hem de Avrupa'da şampiyon yapmak istiyorum. Burada da gol kralı olmak istiyorum. Amaçlarımdan bir tanesi burada da en az 27 gol atmak. Bunu daha ileriye taşımak için çalışacağım ve okçu olarak adımı yazdıracağım" cümleleriyle ifade etti. Okçu işaretinin ne anlam taşıdığı sorulduğunda ise Güiza, "İdolüm olan bir futbolcu vardı. Bu hareket onun yaptığı bir hareketti. Bu hareketi, onun anısı için yapıyorum" dedi. Şampiyonlar Ligi'ni kazanmanın kendisine, Avrupa şampiyonluğunu kazanmak kadar heyecan vereceğini belirten Güiza, Fenerbahçe'nin Sevilla ile yaptığı maçları izlediğini belirterek, "Takımdaki Uğur ve Alex çok iyi futbolculardı. Roberto Carlos'u zaten biliyoruz. Kendisi burada bana çok yardımcı olacak" dedi. Futbol stilini "Her zaman için defansa yakın oynarım ve onları bölmeye çalışırım" şeklinde tarif eden Güiza, 14 numaralı formayı 7 yıldır sırtında taşıdığını belirterek, "Geçen yıl 27 gol attığımda da bu numara üzerimdeydi" dedi. İspanya Milli Takımı ile birlikte yaşadığı Avrupa şampiyonluğunun inanılmaz olduğunu belirten Güiza, "Bununla gurur duyduk. Bu sevinci içimizde yaşıyoruz" dedi. Hobilerinin basketbol, arkadaşları ve ailesiyle vakit geçirmek olduğunu söyleyen Güiza, taraftarlarımıza da, oynayacağı oyunun tadını çıkarmaları mesajını verdi.
FB TV'den sonra, stat içindeki Fenerium mağazasını gezen Güiza, bugün takımımızın Avusturya kampına katılacak.
http://fatihsagohiphop.eniyiforum.net
KooR
banned
banned

Yaş : Kayıt tarihi : 16/07/08 Mesaj Sayısı : 13 Nerden : İş/Hobiler : Lakap :

MesajKonu: yazdım güiza imzayı attı Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 4:34 pm

yazdım

güiza imzayı attı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası