FaTiHsAgOhİpHoP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FaTiHsAgOhİpHoP

herşey burda herkez burda sen nerdesin

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

“Fenerbahçe’de her gün bir şey kazanıyorsunuz”

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Admin
administatör
administatör
Admin

Erkek
Yaş : 28 Kayıt tarihi : 15/07/08 Mesaj Sayısı : 161 Nerden : İş/Hobiler : Lakap : fatihsagohiphp

MesajKonu: “Fenerbahçe’de her gün bir şey kazanıyorsunuz” “Fenerbahçe’de her gün bir şey kazanıyorsunuz” Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 4:53 pm

Fenerbahçemizin Avusturya'da sürdürdüğü hazırlık kampında oyuncularımızdan İlhan Parlak, FB TV'de "Kamp Günlüğü programının konuğu oldu.

Yasir Kaya'nın sorularını yanıtlayan İlhan Parlak, kamp sürecini, sezon ile ilgili beklentilerini anlattı.

İlhan Parlak, yeni teknik direktörümüzle birlikte sürdürülen sezon hazırlıklarını şöyle değerlendirdi: "Avrupa'da kendini ispatlamış, başında bulunduğu milli takımını Avrupa şampiyonu yapmış bir teknik hocanın oyuncusu olmak bizler için büyük bir onur. İdmanlarda ve bizimle olan diyaloglarında çok dinamik ve yerinde duramayan bir yapısı var. Ve bu dinamizm bizlere de yansıyor. Ben kamp boyunca şimdiye kadar kendimi çok dinç hissettim ve hiç sıkılmadım. İlk başta hocamızla diyalog konusunda bir ısınma dönemi geçirdik. Bana İlhan diyemiyor, İlcan diyor mesela… İsimlerimizi öğreniyor yavaş yavaş. Nerede olsak hemen karşımıza çıkabiliyor. Gözü hepimizin üzerinde, bizi yakından takip ediyor. Kısacası bence kampımız mükemmel geçiyor."

Oyuncumuz yeni sezon için beklentilerini açıkladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: "Geçen sene benim açımdan tam istediğim gibi geçmedi ancak çok büyük bir tecrübeydi. Sadece futbol oynamak anlamında değil, gerek antrenmanlar, gerekse kamp dönemlerinde büyük bir takımda büyük futbolcularla olmanın da ne demek olduğunu anladığım bir sene oldu. Şampiyonlar Ligi'nde üst düzey takımlarla oynadık, mücadele ettik ve sonuç olarak arada çok büyük farkların olmadığını anladık. Kim daha çok efor sarf ederse onun bir yere geldiğini öğrendiğim bir sene oldu. Herhangi bir Anadolu takımında 3 yıl oynasam bu olgunluğa ve tecrübeye erişemezdim. Fenerbahçe gerçekten çok büyük bir camia. Taraftarımızın bize olan ilgisi, bizim onlara karşı sorumluluğumuzu oluşturuyor. Oyuncunun ve taraftarın kazanma arzusu eşit düzeyde. Onlar, Fenerbahçe ile yatıp Fenerbahçe ile kalkıyor. Bu durum, bizim çalışmalarımızı en üst seviyeye çıkarmamızdaki, sadece elimizden geleni değil, işimizin üzerine düşmemizdeki başlıca etken. Diğer takımlarda bu böyle olmayabilir. Bizim kötü mücadele etme şansımız yok. Kötü oynamak, pas hatası, gol kaçırmak gibi bireysel hatalar olabilir belki ama takım halinde kötü mücadele etmek Fenerbahçe'yle bağdaşmıyor."

İlhan Parlak, örnek aldığı tek bir kişi olmadığını takımdaki tüm arkadaşlarından parça parça bir şeyler kaptığını söyledi ve ekledi: "Lugano'nun her sabah savunma çalışması, Alex'in gol taktikleri, Semih'in nerelerde durduğu ve nerelere koştuğu gibi durumları her zaman gözlemliyorum. Kayserispor'dayken, fitness salonuna girip ağırlık çalışılmazdı. Fenerbahçe'de idmanlar dışında da herkesi salonda görebiliyorsunuz. Bunu yapmak gerekiyor. Fenerbahçe'de her gün bir şey kazanıyorsunuz. Kendimi geliştirdiğimi görebiliyorum. Yeni bir hocayla yeni bir sezon başlıyor. Kendimi göstermek istiyorum. Bu benim işim. Forma için hocaya da kendimi göstermem gerekiyor. Ne yapmam gerekiyorsa, hazırım ve yapacağım. Bu senenin benim için farklı ve çok güzel olacağına inanıyorum."

Oyuncumuz takım içindeki ortamı kolej ortamına benzetti ve herkesin arkadaş canlısı olduğunu dile getirdi. Parlak, şöyle açıkladı: "Takımda kimse soğuk veya snop değil. Herkes birbiriyle iyi anlaşıyor. Mert ile nasıl şakalaşıyorsam, Carlos'la da gidip şakalaşabiliyorum. Herkesin birbirine saygısı var. Herkes birbirine yardımcı oluyor. Takıma yeni katılan arkadaşımız Burak, milli takımdan da tanışıyorduk ama buraya geldi diğer futbolcularla da hemen kaynaştı, hiçbir sorun yaşanmadı. Bu da çok büyük bir avantaj tabi ki."

İlhan Parlak, Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme maçındaki rakibimiz MTK Budapeşte'ye ilişkin olarak yöneltilen soruya ise şöyle yanıt verdi: "Geçtiğimiz yıl büyük bir mutluluk yaşadık, yaşattık. Şanssız bir şekilde Chelsea'ye elendik. Bu da bizim için bir tecrübe oldu. Geçen seneki heyecanlardan daha iyilerini yaşamak istiyorsak, ilk engelimiz olan MTK'yı yenmemiz gerekiyor."

Oyuncumuz, son olarak da Avusturya'dan taraftarımıza şu mesajları gönderdi: "Onların bize yine en büyük desteği vereceklerini biliyorum. Bizim neyimiz var, neyimiz yok Fenerbahçe için saha yansıttığımız bilsinler. Geçen sene yaşadıklarımızı bu sene daha da artırmayı hedefliyoruz. Süper Lig, Türkiye Kupası'na ve Şampiyonlar Ligi'nde üst turlara gitmeyi kesinlikle istiyoruz."
http://fatihsagohiphop.eniyiforum.net
KooR
banned
banned

Yaş : Kayıt tarihi : 16/07/08 Mesaj Sayısı : 13 Nerden : İş/Hobiler : Lakap :

MesajKonu: Geri: “Fenerbahçe’de her gün bir şey kazanıyorsunuz” “Fenerbahçe’de her gün bir şey kazanıyorsunuz” Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 4:40 pm

teşekkürler

“Fenerbahçe’de her gün bir şey kazanıyorsunuz”

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası